Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Rolnicy wtedy sprawdzają jak wygląda ich rzepak ozimy i czy nadaje się jeszcze do czegoś?

Jeśli ten okres był mokry to szanse na to, że pojawiły się grzyby w uprawach są bardzo duże. W takiej sytuacji trzeba będzie wybrać się do sklepu żeby kpić fungicydy, które działają bardzo, ale to bardzo skutecznie. Jeśli chcemy zastosować coś raz, a dobrze to warto rozważyć zakup fungicydów trójskładnikowych. Wtedy wiemy, że to zniszczy grzyby i że ten problem nie wystąpi. Najczęściej w rzepaku pojawia się zgnilizna kapustna, która atakuje bardzo szybko. To, dlatego nie można zwlekać tylko trzeba szybko działać.

Rzepak jest bardzo mocno narażony na takie grzyby, dlatego trzeba o tym pamiętać i tak naprawdę się przygotować na wiosnę. Czasu na to, że nie trzeba będzie robić oprysku są bardzo małe, dlatego wcześniej trzeba kupić to, co nam się przyda do upraw. Wtedy na wiosnę od razu możemy atakować grzyba, któremu nie damy się bardziej rozwinąć. To w naszym interesie jest żeby skutecznie przeprowadzić takie zabiegi fungicydowe w rzepaku ozimym. Nie wszyscy nawet wiedzą, że są coraz to nowsze metody działania, a szkoda, bo można sobie dzięki temu ułatwić pracę i zwiększyć skuteczność.

Informacje o fungicydach

Trzeba dobrać taki fungicyd, który działa na grzyby. Musimy również wybrać czas, kiedy jest zastosować taki środek chemiczny. To nie jest tak, że można go podawać w każdej fazie rozwoju rzepaku. Producent zaleca odpowiednie stosowanie i my musimy się dowiedzieć, kiedy to zrobić. Jeśli zrobimy coś po swojemu to pretensje można mieć tylko do siebie. Wszystkie osoby zainteresowane ważnymi i sprawdzonymi danymi odnośnie ochrony fungicydowej znajdą to na stronie internetowe https://innvigo.com/zabiegi-fungicydowe-rzepak-ozimy/. To znany producent, który oferuje wiele rodzajów fungicydów i jeszcze pokazuje nam jak taka ochrona powinna wyglądać. Musimy z tego skorzystać, bo wielu się będziemy mogli dowiedzieć, a na tym na pewno nam zależy.